Previous Entry Share Next Entry
Дух і Воля
hethman
Ми часто кажемо: "країні не вистачає націоналізму", "до влади повинні прийти соціал-націоналісти", "нація і націоналізм"... Але що ж таке, той націоналізм? Що є Соціал-Nаціоналізм?
Давайте не будемо прикриватися гучними і красивими визначеннями на зразок: "це захисний імунітет нації" чи "система цінностей, що зберігає націю та сприяє її розвитку". Безперечно, націоналізм є таким. Але це - лише насамперед зовнішні ознаки, зовнішній вияв. Дивімося ж в корінь. В саме серце націоналізму. І пам'ятаймо заповідь Донцова: ми антиінтелектуалісти, ми не повинні ховати свої істини за гучними і зарозумілими словами. На те вона і Істина, що її здатен зрозуміти кожний. Наша Істина - це Дух і Воля. Одвічний і всюдисущий Дух Nації, що ввібрав у собі всю силу Традиції, весь барвистий і безмежний спадок нескінченних поколінь.. Воля, воля Nації до життя, безмежна і стрімка, наче гірський потік, міцна і направлена, наче блискавка.. Все зітре, все розтрощить на своїм шляху могутній Поступ Nації.

Ось що є Соціал-Nаціоналізм. Містичне єднання душ, що в єдиному пориві, слідуючи невмирущому Духу Nації, творять її нову Волю. Єдність людей, що в старовиннім Знаку на своїх хоругвах бачать силу і голос усіх прийдешніх і майбутніх поколінь, голос Предків і, водночас, мільйонів ненароджених дітей.. Тих, яким вже не дали "права на життя" і тих, яких ми ще можемо врятувати. Тих, чиї душі в наших серцях. "Воля Nації до життя". Або жити, або померти. Або виграти, або стати представником народу, якого теж позбавили "права на життя". Час якого лічений.

Дух і Воля. Всього два слова. Два поняття, дві якості, дві людських властивості, від яких серце починає битися сильніше, а руки ще міцніш стискати зброю. Саме ці якості, якості Духу і Волі, є визначальними в нашім світі. Саме від їх сили і концентрації залежить: чи буде Nація панівною та квітучою - чи пригнобленою та помираючою, чи Рух досягне своєї Мети - чи розсіється в тисячі дрібних цілей, чи людина стане Вождем - чи залишиться споживацькою вівцею серед мільйонів собі подібних.
Пам'ятаймо: "соціальність", "антикапіталізм", "расовість", "імперіалізм" і т.д. - це лише зовнішнє, екзотеричне втілення того, що і словами взагалі буває складно сказати. Що жевріє всередині.
Можна сказати хоч тисячу слів якими можна описувати те, що описати не можливо. Але я скажу всього два.

Дух і Воля.

Соціал-Nаціоналізм

Святослав Гетьман

Хочу повідомити друзям - приємну новину: мою статтю затвердив Провід та її вже опублікували на сайті Асамблеї :-)

Ось, власне: http://sna.in.ua/archives/296

  • 1
(Deleted comment)
В якому напрямку спростити, в якому ускладнити?
Не обмежується -- про що саме Ти?

Цілком підтримую автора. Питання, що підняте,дуже актуальне та вже давно на часі! Саме Традиції Предків повинні гартувати в нас Дух та Волю до життя та самовдосконалення.

Щиро вдячний за підтримку! :-) Єдине: не Традиції є підґрунтям для розвитку Духу, а Традиції - як вияв і форма збереження того Духу. Дух первинний, Традиції вторинні і похідні від нього. Звісно, Традиції сприяють збереженню та відновленню Духу Nації, але, все ж таки, є вторинними по відношенню до нього ;-)

Треба трохи розширити серединку. і тут є русизм: "спасти", краще написати:"врятувати".

Там де йдеться про блискавку і гірський потік, треба більш розгорнути. Щось на кшталт: "немов би небесна блискавка, що її шле з неба Перуна, немов би гірський потік в Карпатах який мчить на гірському хребту ..." і т.д.

  • 1
?

Log in